lli
10 دی 1401 - 17:14

حملات موشکی روسیه به اوکراین و شنیده شدن صدای آژیر+فیلم

رسانه‌ها خبر دادند که دور جدید حملات روسیه به اوکراین روز شنبه (امروز) باعث به صدا درآمدن آژیر هشدار شده و حداقل ۱۰ انفجار تنها در پایتخت به وقوع پیوسته است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، درگیری‌های روسیه و اوکراین در آخرین روز سال ۲۰۲۲ میلادی همچنان ادامه دارد و دور جدید حملات موشکی مسکو به کی‌یف و دیگر نقاط خبرساز شده است.

منابع رسانه‌ای از قبیل «رویترز» خبر دادند که آژیر حملات هوایی در مناطق مختلف اوکراین به صدا درآمده و مقام‌های اوکراینی با هشدار درباره حملات موشکی روسیه از شهروندان اوکراینی خواسته‌اند به پناهگاه‌ها بروند.

طبق گزارش رسانه‌های بین‌المللی، حداقل ۱۰ انفجار در کی‌یف پایتخت اوکراین به وقوع پیوسته و «ویتالی کلیچکو» شهردار کی‌یف رجوع ساکنان پایتخت به پناهگاه‌ها را خواستار شده است.

 

 

همزمان با این تحولات میدانی، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در یک نطق ویدئویی به مناسبت سال نو میلادی درباره جنگ اوکراین و مداخلات ضد روسی کشورهای خارجی صحبت کرد.

به گفته ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه، این کشور هرگز در برابر تلاش‌های غرب برای استفاده از اوکراین به عنوان ابزاری جهت نابود کردن روسیه تسلیم نخواهد شد.

پیشتر، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه هم در پیامی خطاب به نظامیان و سربازان این کشور به مناسبت سال نو میلادی اعلام کرد که پیروزی ارتش روسیه موضوعی اجتناب ناپذیر است.

سخنان مقام‌های ارشد روسیه درباره جنگ اوکراین در حالی مطرح شده که مسئولان ارشد غربی و در راس آنها آمریکایی‌ها از زمان آغاز این جنگ در تاریخ ششم فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفندماه ۱۴۰۰) در حال ارائه حمایت‌های همه جانبه تسلیحاتی، مالی و اطلاعاتی به اوکراین هستند و همزمان به تشدید فشارهای بی سابقه علیه روسیه روی آورده‌اند.

پایان پیام/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 946059